Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

~HimalajskiSep | użytkownik

imię i nazwiskomaciek z 291 adresŚWIDNICA MOJE MIASTO zarejestrowany28.11.2006 @15:00:20 ostatnio na stronie12.01.2013 @13:39:03kontakt i statystyki
emaile-mail ukryty strona wwwtrojkat.info
digarty82 komentarze7446 posty na forum1363

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!
 
Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
komentarze
!ARKDIZAJN    04.08.2008 @22:41:44
dzieki za komenty, widze ciekawą galerie do obadania pozdro!
~zmateusz    04.08.2008 @21:12:55
aa to czarny maciej ;] poznałem po gg
no to kąsaj
_______
naaaah...
~zmateusz    04.08.2008 @20:12:31
jak se chcesz i tak cie nie znam ;D
_______
naaaah...
~MttS    16.05.2008 @15:48:46
Bywa.
~INFlaamess    10.05.2008 @13:20:43
fajna historyjka ta keidy nie mozna fotografowac ...pozdrawiam
_______
You Might Not To See The Future But Do Not Look Back. Make A Stand...
~mazol    28.04.2008 @02:51:48
Pewnie za to ze wyemigrowal do Angli
_______
Digart sie skonczyl, ale na TV Polonii maja byc powtórki.

^madia    31.03.2008 @14:46:42
:D
~agatkja    30.03.2008 @13:49:30

ty żyjesz
świetnie zatem
_______
http://www.playstop.pl/blog
* do poczytaj sobie poczytaj


~agrescik    23.03.2008 @21:10:52
Dziękuję za odwiedziny
_______
,,Sztuka w naszym pojęciu jest metafizyczną, tworzy nowe syntezy, dociera jądra wszechrzeczy, wnika we wszystkie tajnie i głębie"
<CONFITEOR PRZYBYSZEWSKI>
~agrescik    22.03.2008 @13:22:35
"Ale jestem pycha".
A mazurek prycha
do czekoladowych kurek:
"To jasne jak słońce,
że jam lepszy
od początku po końce."
Jajka bardzo się zgniewały,
mazurkowi przyganiały:
"Każdy powie,
że jajko na zdrowie,
mazurek niedobry!"
Odezwał się zza firanek
okienny papierowy baranek:
"Przestańcie sobie przyganiać.
Bardzo was proszę.
Bo kurki zjem po trosze,
a jajka całe na twardo.
Przysiegam na palmę
z kokardą.
Palmy się pogniewały...
I oto nasz wierszyk cały.


Wesołego zająca,
co śmieje się bez końca,
szczerbatego barana,
co beczy od rana,
pisanek w koszyku
oraz mokrego ubrania w dzień polewania

A tak ponadto już mniej lirycznie życzę otwartego umysłu, uskrzydlonej duszy, zdrowia niezłomnego, ogromnego szcześcia w każdej dziedzinie życia.
I aby Twoje prace zawsze przynosiły odbiorcom tyle radości, ile z nich czerpię

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!
_______
,,Sztuka w naszym pojęciu jest metafizyczną, tworzy nowe syntezy, dociera jądra wszechrzeczy, wnika we wszystkie tajnie i głębie"
<CONFITEOR PRZYBYSZEWSKI>
~agrescik    10.03.2008 @22:20:12
Wszystkiego najlepszego z okazji dnia mężczyzny. Aby wszystkie Twoje marzenia się urzeczywistniły, a droga sama oczyszczała się ze wszelkich przeszkód
_______
,,Sztuka w naszym pojęciu jest metafizyczną, tworzy nowe syntezy, dociera jądra wszechrzeczy, wnika we wszystkie tajnie i głębie"
<CONFITEOR PRZYBYSZEWSKI>
~Nieboszczyk    27.02.2008 @17:49:37
wirus ebola

Choroba przechodzi w ostatnią fazę. Monetowi kręci się w głowie i odczuwa krańcowe wyczerpanie. Traci zmysł równowagi bo jego kręgosłup stał się miękki i pozbawiany nerwów. Pokój wiruje wokół Moneta, którego organizm znajduje się w stanie wstrząsu. Chory pochyla się, dotyka głową kolan i łapiąc z jękiem powietrze wyrzuca ustami olbrzymią ilość krwi. Osuwa się na podłogę. Mimo utraty świadomości, dusząc się wymiotuje nadal. Następnie słychać odgłos jakby rozdzieranego prześcieradła - to pękają jelita i z odbytu wypływa krew zmieszana z zawartością jelit. Monet traci swe wnętrzności. Nastąpiło wyniszczenie i wykrwawienie organizmu. Wokół Moneta szybko rozlewa się czerwona kałuża. Po unicestwieniu swojego żywiciela wirus wydostaje się wszystkimi otworami ciała na zewnątrz, szukając nowej ofiary.
Wirus Ebola jest w tej chwili uważany za jeden z najniebezpieczniejszych wirusów znanych ludzkości. Należy on do rodziny filovirus, czyli wirusów nitkowatych. Nazwę tą zawdzięcza swojej budowie - ma on kształt określany mianem kija pastucha. W tej chwili sklasyfikowana 4 biotypy Eboli: Ebola Zair, Ebola Reston, Ebola Sudan, Ebola Tai, a także do rodziny Eboli zaliczany jest wirus Marburg. Nazwy biotypów wzięły się od miejsca pierwszego pojawienia się danego biotypu, czyli odpowiednio był to Zair, Sudan, Reston w USA, Niemcy i Wybrzeże Kości Słoniowej. Tej ostatni spotykany jest także pod nazwą Ebola Ivory Coast.
Objawy chorobowe w przypadku wszystkich biotypów są w zasadzie podobne - początkowo nic nie wskazuje, żeby człowiek był chory na coś więcej niż zwykłą grypę. Później jednak następują już w organizmie nieodwracalne zmiany, np. bardzo poważne uszkodzenia wątroby. Wirusy z grupy Eboli wywołują tzw. gorączkę krwotoczną - najczęściej objawom chorobowym towarzyszą krwotoki wewnętrzne i zewnętrzne, a w najbardziej ekstremalnych przypadkach dochodzi do wypadków jak np. w przedstawionym powyżej cytacie.
Wirus Ebola niszczy mózg bardziej gruntownie niż wirus Marburg: ofiary wirusa Ebola mają często w ostatnim stadium choroby drgawki, stanowiące objawy dużych napadów padaczki - całe ciało ulega skurczom, ręce i nogi są wyrzucane na zewnątrz, a gałki oczne, niekiedy zakrwawione, przekręcone do góry. Drgawki chorego mogą powodować rozmazywanie lub rozbryzgiwanie krwi. Prawdopodobnie jest to jedna ze strategii wirusa Ebola - ostatnie ruch uśmiercanej ofiary, powodujące wzmożone wylewanie się krwi, ułatwiają przeniesienie się wirusowi na nowego gospodarza.
Wirusy Ebola i Marburg rozmnażają się tak szybki i intensywnie, że zakażone komórki stają się blokami upakowanych cząsteczek wirusowych, przypominającymi kryształy. Stanowią one wylęgarnie wirusów, gotowych do opuszczenia komórki. Powstają najpierw w pobliżu środka komórki, a następnie wędrują ku jej powierzchni. Tam kryształ rozpada się na setki pojedynczych cząstek wirusowych, które przenikają do krwi gospodarza. Cząsteczki te przywierają do komórek organizmu, wnikają do ich wnętrz i namnażają się dalej. Wreszcie komórki wszystkich tkanek wypełniają się krystaloidami i coraz więcej cząsteczek wirusowych przenika do krwi, której kropelka może ostatecznie zawierać sto milionów pojedynczych cząsteczek wirusowych.
Po śmierci zwłoki ofiary wirusa ulegają gwałtownemu rozkładowi: narządy wewnętrzne, martwe lub lub częściowo martwe od kilku dni, znajdują się już w stanie częściowego rozpadu; ciało zostaje niejako stopione. Tkanka łączna, skóra i narządy, już pełne martwych miejsc, spalone gorączką i uszkodzone przez wstrząs, zaczynają się rozciekać, a płyny pochodzące ze zwłok nasycone są cząstkami wirusa Ebola.
Wirus Ebola jest w mikroskopie elektronowym niemal identyczny z wirusem Marburg. Zawiera on RNA. Ma kształt wydłużony, często nieregularny, skręcony, często występują i formy kształtu pęcherzykowatego (blister-like). Nazwa wirusa prototypowego pochodzi od nazwy rzeki w Zairze.

Jedna z pierwszych fotografii wykonana w 13 października 1976 roku przez F.A. Murphy`ego.
Wirus replikuje się w hodowlach komórkowych pochodzenia małpiego (Vero); wykrywalny może być metodą immunofluorescencji i mikroskopii elektronowej. Jest patogenny dla świnek morskich, zwłaszcza po powtarzanych pasażach powoduje ich padanie. Wirus w ostrym okresie może być ujawniony w surowicy (ultrawirowanie i badanie w mikroskopie elektronowym). W surowicy chorych występują przeciwciała, które można wykryć za pomocą metody immonuofluorescencji; odczyn wiązania dopełniacza jest mniej przydatny. Dotychczas nie opracowano zadowalającego odczynu zobojętnienia. Wirus charakteryzuje się wysoką zakaźnością - przenosi się bądź drogą oddechową, bądź przez kontakt bezpośredni. Wymaga to szczególnie rygorystycznych zasad izolacji chorego i kontaktu personelu lekarskiego z chorym. Wszystkie wydzieliny i wydaliny chorego należy traktować jako zakaźne, tak jak w przypadku wirusa Marburg i trzeba je odkażać. Światowa Organizacja Zdrowia (1977) opracowała zasady dotyczące odpowiednich pomieszczeń, postępowania personelu lekarskiego, zasad sanitarno - higienicznych, dezynfekcji pomieszczeń, które muszą być przestrzegane. Zakażenie przenosi się z człowieka na człowieka.
Pierwsze zachorowania wystąpiły w roku 1976 w dwóch odległych od siebie o 1000 km okręgach w Afryce: w południowym Sudanie i Zairze. Stwierdzono zakażenia człowiek-człowiek, dochodzą do ośmiu generacji zakażeń. śmiertelność była niezmiernie wysoka. Według szacunkowych danych w Sudanie na ponad 300 chorych zmarło 151, a w Zairze na 237 osób zmarło 211 (około 90%). Zakażeniu również personel szpitalny, gdzie śmiertelność przekroczyła ponad 50% zakażonych. Liczby te najlepiej świadczą o ciężkości zakażeń i śmiertelnym zagrożeniu. W obu przypadkach pierwotne źródła zakażeń pozostały nie wyjaśnione. Dalsze przypadki były już kontrolowane i dokładnie przeanalizowane.
Rezerwuar zwierzęcy dla tego wirusa nie jest dotąd poznany. Przypuszcza się, że podobnie jak w przypadku wirusa Marburg lub Lassa mogły to być określone gatunki gryzoni. Dotychczasowe badania gryzoni i insektów objęły zbyt małą liczbę gatunków, by dać jednoznaczną odpowiedź.
Objawy kliniczne - Początek zakażenia jest nietypowy. okres inkubacji waha się od 4 do 16 dni, średnio około 7. Choroba zaczyna się czołowymi bólami głowy, oczu, bólami w okolicy lędźwiowej. Następnie rozwija się biegunka, bóle brzucha, wymioty, ostre bóle w klatce piersiowej, ostry kaszel. Po kilku dniach występuje charakterystyczna wysypka na plamkowo - grudkowa na twarzy i tułowiu, a potem rozszerza się na ramiona i nogi; po kilku dniach złuszcza się. Twarz chorych (Sudan) była bez wyrazu w końcowym letargu. Duże odwodnienie i wyniszczenie u wszystkich pacjentów. występowały silne objawy krwotoczne; w Zairze poronienia u ciężarnych. Zgony w obu rejonach były poprzedzony poważnymi utratami krwi i objawami ciężkiego wstrząsu; zgon następował na ogół w 8-9 dniu (w granicach 7 do 16 dni). Uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego było poważne, objawiało się też klinicznie - podniecenie, agresywność, parestezje, stany letargiczne. Uszkodzone również były śledziona i wątroba. U ozdrowieńców okres rekonwalescencji trwał szereg tygodni i towarzyszyły mu pojawiające się niektóre objawy (bóle głowy, w klatce piersiowej, brzuszne).
Diagnostyka laboratoryjna - izolacja wirusa i posługiwanie się wirusem - może być wykonywana tylko w laboratoriach dysponujących narzędziami o najwyższym standardzie bezpieczeństwa. To samo dotyczy się pobierania surowic i używania ich do serodiagnostycznych odczytów oraz próbek z narządów pobranych z materiału sekcyjnego od zmarłych.
Do izolacji wirusa przydatne są wymazy z gardła, mocz, krew, zwłaszcza w pierwszym ostrym okresie choroby. Próbki powinny trafiać tylko do laboratoriów o wysokich możliwościach, zapewniających całkowite bezpieczeństwo personelu laboratoryjnego. Należy takie laboratorium uprzedzić telefonicznie i zawiadomić WHO. To samo zalecenie dotyczy zakażeń wirusem Marburg. Chorzy muszą być umieszczeni w specjalnie wyodrębnionych szpitalach z odpowiednio wyszkolonym personelem. Na temat zakażeń wirusem ebola, a także innych zakażeń, jak wirusami Marburg i Lassa, nasuwają się ogólne uwagi:
Zakażenia te występują w określonych rejonach, jednakże fakt narastających kontaktów i szybkiej komunikacji, a w przypadku wirusa Marburg importu małp, oznacza, że zakażenia tymi wirusami mogą być przeniesione na teren innych krajów, w tym europejskich. Oznacza to, że również w krajach europejskich i innych powinny istnieć szpitale z odpowiednimi urządzeniami szpitalno - sanitarnymi, zapewniającymi najwyższy stopień izolacji chorego i wykonania badań w tym badań diagnostycznych.
Oznacza to również, że w wyznaczonych lecznicach winien być odpowiednio przeszkolony personel do opieki nad takimi chorymi i wykonywania niezbędnych zabiegów. Zalecenia te powinny być tym bardziej rygorystycznie przestrzegane, że dotychczas nie istnieją szczepionki, które mogłyby być użyte do ochrony osób zagrożonych, w tym personelu lekarsko - pielęgniarskiego i laboratoryjnego.
~Nieboszczyk    27.02.2008 @17:45:07
ssssss sie nastuj Wu na bój sprawa ciezka bo mieszka ta k***a ha
~Nieboszczyk    27.02.2008 @17:44:44
tzzzzz...tzzz. tz....
~Nieboszczyk    27.02.2008 @17:43:59
Rozdzielnia wymiata
~Nieboszczyk    27.02.2008 @17:43:21
M jak W
~vielcerealny    21.02.2008 @15:28:01
rap
_______
http://www.playstop.pl/blog CIEKAWY BLOG
~Nieboszczyk    18.02.2008 @20:34:32
wesołych
~axtreme    07.02.2008 @01:30:45
żyjesz?
pokaż coś...
_______
haven't i told you to think twice?
~Nieboszczyk    06.02.2008 @16:39:53
to se kup
~Nieboszczyk    05.02.2008 @14:46:50
powróc
~Nieboszczyk    04.02.2008 @16:52:18
powrucilem z martwych
~pimpek    03.02.2008 @14:04:53
http://www.digart.pl/grupy/1159/B5_magazyn/

o tu masz nasza grupe i na bierzaco wszystkie informacje o b5
~pimpek    31.01.2008 @11:47:52
huhu

co Pan porabiasz? zapisales sie Pan do naszej grupy? powinni Pana przyjac bez szemrania, jakby co, to szepne slowko samborowi

pozdrowienia z fucking london
~morotravel    29.01.2008 @18:33:12
ten twój link (webd) jest ablokowany
_______

ja nie jestem przeciwny fotografii, wręcz przeciwnie, nie mam nic na przeciwko ale...
Poprzednia strona 1 ... 3 4 5 6 7 ... 91 Następna strona
© 2001-2018 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt